Haberler

Üniversitemizde Mezuniyet Töreni
Tarih: 10.7.2018

 Üniversitemizde 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni düzenlendi.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, İşletme, İktisat, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Psikoloji Bölümlerinden mezun durumundaki 791 öğrenci için NNYÜ Yerleşkesinde gerçekleştirilen mezuniyet törenine; Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki, Vali Sayın Süleyman Kamçı, bir önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Milletvekili Sayın Taner Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Abdulkadir Akın, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Dursun Büyükbaş, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Sayın Muhammet Güven, Akademisyenler, Mütevelli Heyet Üyeleri, Kayseri Yükseköğrenim ve Yardım Vakfı Üyeleri, çok sayıda davetli, öğrenci ve öğrenci ailesi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Kerim Güney, Mütevelli Heyet Başkanımız Sayın Mustafa Nevzat Özhamurkar, bir önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Milletvekili Sayın Taner Yıldız, Vali Sayın Süleyman Kamçı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki yaptıkları konuşmalarda mezun olan öğrencileri tebrik ederek başarılar dilediler, öğrencilere tavsiyelerde bulundular.

Konuşmalardan sonra dereceye giren öğrencilere plaket ve hediyeleri takdim edildi. Fakülte birincileri mezuniyet kütüğüne isimlerinin yazılı olduğu plaketleri çaktı. Daha sonra öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi.

Mezuniyet töreni, öğrencilerin keplerini havaya fırlatması ve havai fişek gösterileri ile son buldu.

Haber Arsiv


Yukarı