Haberler

Psikodrama Etkinliği
Tarih: 29.5.2018

12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde üniversitemizin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4. Sınıf öğrencilerinin katıldığı Psikodrama Atölye Çalışması düzenlenmiştir. Öğrencilerimizin mezuniyet öncesi kişisel gelişim becerilerinin desteklenmesi amacıyla düzenlenen atölye çalışması Yıldırım Beyazıt Üniversitesi,  Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü, Psikiyatri Hemşireliği Anabilim Dalı, Öğretim Görevlisi Candan Terzioğlu tarafından ve öğrencilerin aktif katılımyla 12 saatlik bir uygulama olarak gerçekleştirilmiştir. Çalışma öğrencilerin meslek hayatlarına başlamadan önce kendilerini, duygularını fark etmeleri, iletişim ve empati becerilerinin geliştirilmesi amacıyla planlanmıştır. Etkili ve verimli geçen etkinlikte öğrenciler psikodrama etkinliğinden memnun olduklarını ve kendilerini geliştirdiklerini söylemişlerdir. Etkinliğin sonunda öğrencilerden alınan geri bildirimlerden bazıları;

·         Farkındalığımı artırarak, artılarımı ve eksilerimi daha net gördüm. Bundan sonra ne yapacağımın bilincine vardım.

·         Bir grubun parçası olma duygumu geliştirdim.

·         İnsanlara farklı pencerelerden bakmayı, duygularımı daha rahat ifade etmeyi, duygularımı paylaştığımda rahatladığımı fark ettim.

·         Önyargısız iletişim kurmayı, anın tadını çıkarmayı, karşımdakinin yerine kendimi koyarak empati becerimi geliştirdiğini düşünüyorum.

·         Dinlemeyi, anlamayı ve çözüm yolları geliştirmeyi öğrendim.

·         Kendimi daha iyi tanımayı, etrafıma karşı farkındalığımı geliştirdi.

·         Zorlukların üstesinden nasıl geleceğimi, hareket etme vaktimin geldiğini keşfettim  olarak ifade edilmektedir.

 

Mezuniyetle birlikte meslek hayatına atılacak öğrencilerimizin mesleki sorumluluklarını yerine getiren, başarılı, özgüvenli, insana değer vermeyi bilen ve insanı anlayabilen sağlık profesyonelleri olarak meslek hayatlarına devam etmelerini dilemekte ve bu sorumluluğu paylaşarak onları iş hayatına hazırlamak için üzerimize düşeni yapmaktayız. Gurur ve onurla mezun edeceğimiz arkadaşlarımıza başarılar dileriz.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber Arsiv


Yukarı