Haberler

Engelliler Haftası’nda “Engelli Ve Sağlık” Paneli
Tarih: 15.5.2015

 Her yıl 10 - 16 Mayıs tarihleri arasında, Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede aynı tarihlerde düzenlenen Engelliler Haftası kapsamında, “Engelli bireylerin sağlık durumlarının geliştirilmesi ve sağlıklı yaşam” konusunda farkındalıklarının artırılması amacıyla; Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi birlikteliği ile “Engelli ve Sağlık” konulu panel düzenlenmiştir.

Panele Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Üniversitemiz Mütevelli Heyet Başkanımız Sayın Mustafa Nevzat ÖZHAMURKAR ve mütevelli heyet üyelerimiz, Engelli Dernekleri temsilcileri, Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri, öğrenciler ve engelli vatandaşlarımız katılmıştır. Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman İNANÇ, açılış konuşmasında sağlık bilincinin geliştirilmesinin her insan gibi engelli bireyler için de çok önemli bir işleve sahip olduğunu belirtmiştir.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ferhan SOYUER’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde engelli bireylerimizin sağlık durumlarının geliştirilmesine katkı sağlayacak öncelikli konulara yer verilmiştir. Yrd. Doç. Dr. Hatice KARABULUT, “Engelli Bireyin Bakım Gereksinimi”, Yrd. Doç. Dr. Gülşah KANER, “Pusulamız Sağlıklı Beslenme”, Yrd. Doç. Dr. Feyzan CANKURTARAN “Engellilerde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon” konularında sunum yaparak panelin ardından engelli vatandaşlarımızın soruları yanıtlanmıştır.

Haber Arsiv


Yukarı